Atrakcje w Rabce Zdrój

Rodzinny Park Rozrywki „Rabkoland”

Rodzinny Park Rozrywki „Rabkoland”

Najsłynniejszą atrakcją, jaką znajdziecie w naszej miejscowości jest rodzinny park Rozrywki Rabkoland. Doceniany przez branżowe czasopisma i nie na darmo uznawany za jeden z najlepszych stacjonarnych parków rozrywki w Polsce – Rabkoland, to magiczne miasteczko, składające się z 16 ulic i 6 placów. Znajdziecie tam Wesołą Farmę, Cyrk Wielki, na którym przywita Was 96 figur ludzi i zwierząt. W Strasznym Dworze będziecie mieli okazję poczuć się jak bohaterowie prawdziwego filmu grozy. Na placu pod Krówkami, możecie spróbować swoich sił w dojeniu sztucznej krowy na czas a kto wie, może uda Wam się pobić dotychczasowy rekord…

Rabkoland to aż 22 miejsca pełne oryginalnych postaci, kolorowych figur, których znajdziecie aż 254 no i oczywiście karuzel! 34 fantastyczne karuzele zapewnią Wam moc wrażeń. Ale to nie wszystko. Przechadzając się parkiem rozrywki, możecie natrafić na Wieżę Eiffla, Latający Autobus, Music Express, koło widokowe, pontony – zabawy starczy na cały dzień! Zobacz więcej...

Tężnia Solankowa i Pijalnia Wód Mineralnych

Obowiązkowy punkt wyprawy do Rabki Zdrój, to oczywiście znajdująca się tutaj, jedyna taka w całej Małopolsce tężnia solankowa wraz z pijalnią wód mineralnych. Ogólnodostępna tężnia, to budowla w kształcie rotundy, która stanowi swoiste inhalatorium na wolnym powietrzu a wszystko za sprawą jej oryginalnej konstrukcji. Woda solankowa, transportowana jest na szczyt kolumny znajdującej się w tężni a następne opada rozpryskując się po gałęziach tarniny, tworząc unikalny mikroklimat.

Park Zdrojowy

Park Zdrojowy Rabka

Park Zdrojowy to 30 hektarów wspaniałego miejsca przeznaczonego do wypoczynku i rekreacji. Park Zdrojowy składa się z 10 ogrodów tematycznych z różnorodną roślinnością. Park podzielony jest również na strefę rozrywkową i refleksyjną. W tej pierwszej znajdziecie obszerny plac zabaw dla dzieci. Podczas spacerów możecie również skorzystać z urządzeń do ćwiczeń, boiska do siatkówki plażowej, kortu tenisowego a także skateparku i trialparku. W Parku Zdrojowym znajdziecie również tężnie.

Amfiteatr

Rabczański amfiteatr działa w Rabce Zdroju już od ponad 40 lat. Obecnie na widowni może zasiąść ponad 800 osób, zaś po przeprowadzonej rewitalizacji, amfiteatr zyskał zadaszenie nad częścią dla publiczności a także został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ta rabczańska muszla koncertowa, stanowi centrum wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych. Co roku odbywają się tutaj różnego rodzaju festiwale, występy teatralne, czy też występy zespołów regionalnych.

Deptak i fontanna ze słoniami

Deptak i fontanna ze słoniami Rabka Zdrój

Deptak w naszej miejscowości, to doskonałe miejsce do długich spacerów i podziwiania spokojnego otoczenia. Ta malownicza ulica otoczona atrakcjami dla dzieci zaprowadzi Was do kolejnej atrakcji Rabki a mianowicie, dotrzecie do spektakularnej fontanny ze słoniami. Wewnątrz samej fontanny zobaczyć można mozaikę, która układa się w herb miejscowości, zaś w narożnikach fontanny stoi siedem figur przedstawiających słonie. Nocą, fontanna zamienia się w prawdziwe widowisko za sprawą gry świateł i dźwięków.

Wieża widokowa na Polczakówce

Wieża widokowa na Polczakówce

Jeżeli marzą Wam się niecodzienne panoramy i nie boicie się wysokości polecamy wyprawę na Królewską Górę. Tam, została postawiona 25 metrowa, drewniana wieża, z której rozpościerają się przepiękne widoki na panoramę Gorców, Babiej Góry, Tatr i Beskidu Wyspowego. Do samej wieży prowadzi niebieski szlak turystyczny. Wieża usytuowana jest tuż obok górnej stacji narciarskiej wyciągu Polczakówka, znajdującego się w Rabce – Zarytem.

Skate i trialpark

Skate i trialpark Rabka Zdrój

Zapraszamy wszystkich fanów deskorolek, rolek i rowerów. W rabczańskim skateparku i trialparku będziecie mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności w Waszej ulubionej dyscyplinie. Powierzchnia parku została pokryta płytą żelbetową, z której również wykonano przeszkody, rozmieszczone pomiędzy istniejącymi drzewami. Park został podzielony na trzy strefy z przeszkodami w postaci kamieni, drewnianych kłód i drzew oraz ogromnych szpul kablowych.

Dom Rekordów i Osobliwości

Dom Rekordów i Osobliwości Rabka Zdrój

Muzeum rekordów i osobliwości mieści się w rabczańskim parku rozrywki Rabkoland, który udostępnił to miejsce Towarzystwu Kontroli Rekordów Niecodziennych. W muzeum prezentowane są różnego typu przedmioty lub dokumentacja mająca związek z ustanowieniem rekordu lub osobliwości. Co roku wspomniane Towarzystwo Kontroli Rekordów wydaje Księgę Rabkolandu, która tak naprawdę jest Polska Księgą Rekordów Niecodziennych.

Muzeum Orderu Uśmiechu

Muzeum Orderu Uśmiechu Raka Zdrój

Order Uśmiechu to jedyne takie odznaczenie na całym świecie, które przyznawane jest dorosłym przez dzieci. Pierwszy Światowy Zlot Kawalerów Orderu Uśmiechu odbył się w Rabce w 1996 roku, zaś sama miejscowość została wybrana przez Międzynarodową kapitułę Orderu Uśmiechu, ponieważ Rabka słynęła jako uzdrowisko dziecięce. Celem przyznawania orderów jest pokazanie jak ważne są dobre relacje dzieci i dorosłych.

Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce

Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce

W oddalonej o 2 km od Rabki Zdrój – Chabówce znajdziecie prawdziwą gratkę zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W 1994 roku powstał tam Skansen Taboru Kolejowego. Zgromadzone tam pojazdy szynowe zaczęto kolekcjonować w latach 80 XX wieku. Unikalne eksponaty ukazują rozwój kolejnictwa, zabytkowe parowozy, lokomotywy, wagony osobowe i pocztowe, pługi, żurawie i wiele innych. W sezonie letnim, można skorzystać z przejażdżki wagonem retro z Chabówki do Mszany Dolnej.

Rabczański Park Linowy

Rabczański Park Linowy

Na terenie Rabki Zdrój znajdziecie dwa parki linowe o różnych stopniach trudności, zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Rozmieszczone między drzewami przeszkody pochłoną Was bez reszty! Świetna zabawa i wyzwane dla wszystkich, którzy nie boją się wysokości i mają dużo odwagi. Trasy osadzone są na wysokości od 3 do 12 metrów nad ziemią a innowacyjna metoda asekuracyjna sprawi, że będziecie ciągle bezpieczni i nie będziecie musieli sami przepinać karabinków.

Teatr lalek "RABCIO"

Teatr lalek RABCIO

Teatr Lalek Rabcio działa w Rabce już od 1949 roku i znany jest niemal w całej Polsce. Bardzo szeroki repertuar i dobrze dobrane i ogrywane przedstawienia skierowane są zarówno do dzieci jak i dorosłych. Teatr po dzień dzisiejszy prężnie działa i zaprasza na spektakle przez cały rok. Pierwszym przedstawieniem była adaptacja baśni Marii Konopnickiej „O Krasnoludkach i sierotce Marysi”. Odbyło się ono 12 listopada 1949 roku.

Najwyżej położone obserwatorium astronomiczne w Polsce – Suhora

obserwatorium astronomiczne Suhora

Na terenie Gorczańskiego Parku Narodowego, na wysokości 1000 m n.p.m. ulokowane zostało obserwatorium astronomiczne, które jest najwyżej położonym obserwatorium w Polsce. Dzięki takiemu położeniu, obserwatorium ma nad sobą czyste, nieoświetlone miejskimi światłami niebo. Obrotowa kopuła obserwatorium ma średnice 5 metrów, zaś celem obserwacji są głównie gwiazdy o dużej gęstości – tzw. białe karły. Obserwatorium prowadzi prace całodobowo.

facebook_page_plugin