Rabka Zdrój

Uzdrowisko Rabka Zdrój

Rabka Zdrój

Rabka Zdrój to miejscowość, która w roku 1924 została uznana za uzdrowisko górskie, jednak istniejące tutaj solanki były znane i wymieniane w dokumentach już z XII wieku.

Ten urokliwy zakątek oczaruje Państwa swym niepowtarzalnym, dobroczynnym mikroklimatem, który sprawi, że będziecie mogli połączyć wypoczynek z leczniczą kuracją i spędzić czas w przyjemnej, sielskiej atmosferze.

Położona w kotlinie rabczańskiej Rabka, znana jest w całej Polsce głównie z zasobów wody mineralnej, będącej jedną z najsilniejszych solanek chlorkowo-sodowo- jodkowych. Ze względu na wysoką zawartość tych minerałów, zalicza się je do jednych z najlepszych w Europie a o faktycznych właściwościach solanki przekonują się już od ponad stu lat dorośli oraz dzieci przyjeżdżający tutaj, by w naturalny sposób podreperować swoje zdrowie.

Lecznicze wody solankowe w Rabce Zdroju

Rabka Zdrój Tężnie

Właściwości rabczańskich solanek oraz górski klimat tego uzdrowiska szczególne sprzyja w leczeniu chorób układu oddechowego i krążenia, alergii, schorzeń reumatycznych i nerwic. Wydobywane tutaj z sześciu ujęć wody, odnajdują zastosowane w terapii kąpielowej, pitnej oraz wziewnej a najczęstszymi dolegliwościami, z jakimi pomagają się uporać są między innymi choroby układu krążenia, astma oskrzelowa, nieżyt dróg oddechowych, niedokrwistość, różnego typu alergie, skaza wysiękowa, krzywica, choroby przemiany materii, miażdżyca.

Warto dodać, iż zbawienny wpływ na nasze zdrowe posiadają nie tylko lecznicze wody ale również sam panujący w Rabce Zdroju górski klimat, który należy do klimatu bodźcowego, co oznacza, że jest on silnym stymulatorem dla wielu układów w organizmie a zwłaszcza dla układu krążenia, układu oddechowego oraz odpornościowego. Klimat górski cechuje się tym, że wraz ze wzrostem wysokości nad poziomem morza, zostaje obniżona temperatura powietrza, oraz ciśnienie atmosferyczne, co w szczególności dobrze wpływa na osoby cierpiące na wahana ciśnienia tętniczego. Klimat górski korzystnie wpływa na układ oddechowy, krwiotwórczy, alergie czy choroby układu krążenia.

Wypoczynek i rehabilitacja w Uzdrowisku

Rabka Zdrój uzdrowisko

W położonej u podnóża gorczańskich lasów Rabce, znajdziecie wiele obiektów uzdrowiskowych i sanatoryjnych, w których można skorzystać z fachowej porady specjalistów z każdego zakresu.

Znajdziecie tutaj również ofertę SPA i Wellnes, która bardziej relaksacyjnymi metodami pomoże Wam odzyskać siły, zregenerować ciało i ducha, wyciszyć się i nabrać nowej energii, oczywiście za pomocą zabiegów wykorzystujących solankowe wody mineralne.

Rabka Zdrój, to jedyna miejscowość w województwie małopolskim, w której znajdziecie prawdziwą, ogólnodostępną tężnię solankową. Tężnia to specjalna konstrukcja wykonana z drewna i tarniny, która ma na celu zwiększenie poziomu soli w solance. Pełni funkcję swoistego inhalatorium dla wszystkich przebywających w uzdrowisku kuracjuszy. Obok tężni znajdziecie pijalnie wód mineralnych oraz przepiękny Park Zdrojowy, który stanowi doskonałe miejsce dla długich spacerów a także poprawy kondycji. W Parku czekają na Was urządzenia gimnastyczne oraz place zabaw dla dzieci.

Wakacje w Rabce dla dzieci

Rabka Zdrój dla dzieci

Rabka Zdrój to miejsce przyjazne dzieciom! Wybierając to uzdrowisko na cel swoich wakacji możecie mieć pewność, że nie będziecie się tutaj nudzić. Jako Miasto Dzieci Świata – tytuł przyznany Rabce w 1994 roku przez UNESCO – w miejscowości co roku hucznie świętowany jest Dzień Dziecka a ponadto przez cały roku czekają na Was rozmaite atrakcje, począwszy od parku rozrywki przez teatr lalek, różnego typu warsztaty i zajęcia aż po muzeum uśmiechu i dom osobliwości.

Rabka Zdrój, to również miejscowość o bardzo wartościowych walorach krajobrazowych. Piękne i dogodne położenie sprawa, że jest miejscowością nasłonecznioną i odgrodzoną od wiatrów lecz jej największym atutem jest to, że wypoczywając tutaj jednocześnie możecie korzystać z dobroczynnych walorów górskiego klimatu i wód solankowych. Rabka Zdrój zaprasza o każdej porze roku!

facebook_page_plugin