Atrakcje dla dzieci w Rabce Zdrój

Rodzice wybierający się ze swoimi pociechami do uzdrowiska w Rabce, nie muszą narzekać na brak atrakcji. W niewielkiej miejscowości zarówno maluchy, jak i ich opiekunowie będą zadowoleni, gdyż lokalni pomyśleli o tym, aby nie mogli się oni nudzić.

Pomnik Świętego Mikołaja

Pomnik Świętego Mikołaja

Jeśli do Rabki wybieracie się w okresie późno-jesiennym bądź też zimowym, to z pewnością Waszą uwagę przykuje pomnik Świętego Mikołaja. Znajduje się on tuż przy samym dworcu kolejowym, dlatego, jeśli na miejsce będziecie jechać pociągiem, na pewno go nie przeoczycie. Pomnik Świętego Mikołaja w Rabce to jedyny taki pomnik w Polsce. Św. Mikołaj w Rabce ubrany jest w strój biskupa, w ręku dzierży pastorał i stoi na kuli ziemskiej. Sama idea postawienia takiej rzeźby została pobłogosławiona przez Jana Pawła II.

Muzeum Górali i Zbójników — Chata Artystycznych Przygód

Muzeum Górali i Zbójników — Chata Artystycznych Przygód

Kolejnym miejscem, które powinniście odwiedzić wraz ze swoimi dziećmi, jest Interaktywne Muzeum kultury góralskiej. Odmienna forma przedstawiania historii z pewnością przypadnie maluchom do gustu. Udając się na wycieczkę do tego miejsca poznacie tradycje góralskie, a także niezwykłe legendy i historie prawdziwe. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj dom pod Trzema Madonnami, który został wpisany na listę zabytków.

Dzieci i ich rodzice będą mieli możliwość poznania historii regionu nie tylko z kart papieru i opowieści, ale również przez własne doświadczenia. W muzeum znajdują się liczne stanowiska multimedialne i doświadczalne, których użyć może każdy odwiedzający. Wśród atrakcji muzealnych znajdują się pranie na tarze, deptanie kapusty, wyciskanie oscypka, spanie na sianie, przywdziewanie tradycyjnego stroju góralskiego, a także zabawa w poszukiwanie zbójnickiego skarbu.

Teatr Lalek Rabcio

Teatr Lalek Rabcio

Wśród atrakcji dla najmłodszych w Rabce Zdrój nie mogło zabraknąć Teatru Lalek Rabcio. Kto przecież nie kocha bajek? A w tym teatrze opowiadają je ciągle. Repertuar teatru jest całkiem spory. Znajdują się w nim zarówno adaptacje znanych i lubianych powieści, jak i tych, które zostały napisane przez scenarzystów teatralnych. Dodatkową zachętą do odwiedzenia tego miejsca jest również niska cena biletów, która wynosi mniej niż nawet bilet do kina.

Ścieżka edukacyjna w Rabce - Zdroju

Ścieżka edukacyjna w Rabce - Zdroju

Atrakcje dla dzieci w Rabce Zdrój nie kończą się jedynie w murach. Okoliczna przyroda daje wiele możliwości odwiedzającym miejsce. Malownicze krajobrazy można podziwiać na ścieżce edukacyjnej, która rozpoczyna się już w Parku Zdrojowym i wiedzie w okolice leśniczówki. Po wyznaczonej trasie mija się tablice informacyjne, które pozwalają dowiedzieć się turystom o florze i faunie znajdującej się w okolicy.

Rabkoland i Muzeum Orderu Uśmiechu, Muzeum Rekordów i Osobliwości

Rabkoland i Muzeum Orderu Uśmiechu, Muzeum Rekordów i Osobliwości

W naszym zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć Rabkolandu, który na mapie małopolski jest jednym z najbardziej znanych i najchętniej uczęszczanych miejsc przez rodziców z dziećmi. W wesołym landzie rodziny mają możliwość skorzystania z typowych dla parku rozrywki atrakcji. Nie sposób jednak powiedzieć, żeby były one w jakiś sposób zwyczajne, gdyż miejsce zostało wyróżnione na wniosek dzieci Orderem Uśmiechu.


Zobacz więcej:
Uzdrowisko Rabka Zdrój - kliknij
Atrakcje w Rabce- kliknij

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (). Kod HTML jest niedozwolony.

Więcej w tej kategorii: « Turystyka w Rabce Zdrój
facebook_page_plugin